Mehmet Kılıç - kompromissLOS für das Leben!

Sprache/Language
Fr, 29. Mai 2020
>> Bücher >> Ana (türkisch) 

Start
Person
Almanach
Literatur
Kunst
Bücher
Als Gastarbeiterkind in der Türkei
von einem, der auszog...
Viel Glück, Elif!
Fühle dich wie zu Hause
Sevgi Ekeceğiz Sevgi Biçeceğiz
Wenn ich im Weinen lache
Wer, wenn nicht ich?
Den Granit durchnagen
Die Sonne wird uns allen gehören
Umarmen
Güneş
Ana (türkisch)
Çikiş Yolu
Ana (deutsch)
Ausweg
Ana 2.0 (deutsch)
YENİ DÜNYA DÜZENİ
NEUE WELTORDNUNG
Ana 2.0 (türkisch)
Visionen
Theaterprojekt 2008
Bestellen
Neue Weltordnung
Gästebuch
Impressum
405482
Für eine erste

per e-Mail.

Ana (türkisch)Icerik hakkinda

In türkischer Sprache.

Jane, yogun ishayatinin stresini atabilmek amaciyla, Uzak Bati'dan, Güney Ege'ye, tatile gelmistir.

Ilk sabah, kahvaltidan sonra, cevrede kücük bir gezinti yapmak üzere odasindan ayrilacagi an, duvardaki büyük ekran televizyon dikkatini ceker. Kumandayi alir, dügmeye basar. Ekranda bir son dakika haberi vardir: „Uzaydan canli yayin”!

„GIGA” adli bilinmeyen bir gezegenden yapilan bu yayin Jane icin son derece ilginctir. Gezinti yapmaktan vazgecer. Bu inanilmasi zor durumu yakinlariyla paylasmak icin telefonuna sarilir; ama bosuna! Tüm hatlar kitlenmistir.

Onun icin bu yayinin iginc yani, onun uzaydan yapiliyor olmasi degil, konusunun icerdigi tezin, yeryüzündeki yasam tarzini dogrudan ilgilendirisidir.

Jane, GIGA'nin en güclü ülkesinde meydana gelen ve tüm ülkedekileri önce derin bir yasa bogarak, ardindan ayaklanmalara ve can kayiplarina yol acan bir „terör eylemi” düzenleyicilerinin, tüm GIGA'da heyecanli bir bekleyis yaratip GIGA insanligina büyük bir umut kapisi aralayacak yargilanmalarini konu alan bu canli yayini, nefes almamacasina sonuna kadar izler.

Yeni bir yasam felsefesi tezi etrafinda gelisen olaylarin beklenmedik bir sekilde sonuclanmasiyla bitecek olan naklen yayin, Jane icin, kendisinin de icinde oldugu Dünya ve Dünyalilarin „cikis yolu” nun baslangicidir artik!

Kılıç, Mehmet: Ana (Türkische Ausgabe). Bad Kreuznach, März 2016


  Zur Übersicht wechseln
[ Zurück ]
  Dieses Buch bestellen
[ Bestellen ]

[ Start ] [ Person ] [ Almanach ] [ Literatur ] [ Kunst ] [ Bücher ] [ Visionen ] [ Theaterprojekt 2008 ] [ Bestellen ] [ Neue Weltordnung ] [ Gästebuch ] [ Impressum ]

Copyright © 2006-2020 by Mehmet Kılıç c/o MehmetKilic.com  -   Produced 2006-2020 by CompuHelps.  (Revision 1.8.9:0L / 11.05.2020).